Ukończyłam studia na Akademii Pedagogicznej w Krakowie, na kierunku: Pedagogika rewalidacyjna o specjalności pedagogika terapeutyczna. Wcześniej zdobywałam wiedzę na studiach licencjackich o specjalności Pedagogika Resocjalizacyjna i Sądowa na Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach . Ukończyłam także Studium Pracowników Służb Społecznych o kierunku: Praca socjalna w Krakowie. Ponadto ciągle uzupełniam swój warsztat pracy na różnego rodzaju szkoleniach i innych formach doskonalenia zawodowego. Ukończyłam wiele kursów między innymi: ?Original Play - Pierwotna zabawa?, ?Zamiast karania ? Jak utrzymać dyscyplinę w grupie?, ?Edukacja matematyczna dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym? wg koncepcji prof. Dr hab. Edyty Gruszczyk ? Kolczyńskiej, ?Wykorzystanie pedagogiki zabawy i tańca we wspomaganiu rozwoju psychomotorycznego dzieci?, ?Pomysł na zajęcia ? czyli o sztuce przygotowywania inspirujących zajęć?, ?Papierowe czary ? zabawy ruchowe do wierszy i piosenek z wykorzystaniem różnych form papieru? i wiele innych. Zanim podjęłam decyzję o pracy w przedszkolu zawsze wiedziałam, że będzie to praca z drugim człowiekiem. Od dawna interesował mnie rozwój małego dziecka od momentu jego narodzin, oraz wpływ różnych czynników na kształtowanie jego późniejszego rozwoju. Cieszę się, że moja droga życiowa potoczyła się w ten sposób, ponieważ dzieci zawsze były mi bliskie. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci: 16 letniego syna i 10 letniej córki. Jestem osobą optymistycznie nastawioną do świata i ludzi, zawsze staram się dostrzegać pozytywne strony każdej sytuacji i doszukiwać się we wszystkim i wszystkich czegoś dobrego. Staram się zaszczepiać w dzieciach swój sposób patrzenia na świat, aby potrafiły czerpać z życia to, co najlepsze. Bardzo lubię spędzać czas z dziećmi, ponieważ wspólna zabawa i wzajemne obcowanie z nimi daje mi wiele satysfakcji. Cieszę się, gdy mogę pokazać im tajniki otaczającego nas świata poprzez wspólne zabawy, eksperymenty i doświadczenia. Staram się poświęcać dzieciom wiele uwagi, ponieważ od nich uczę się najwięcej. Uwielbiam rowerowe wycieczki po bezdrożach w pięknych okolicach pełnych zieleni, a w wolnych chwilach lubię poczytać o medycynie naturalnej i wpływie naturalnych składników na nasze zdrowie. W swojej pracy staram się kierować mottem Janusza Korczaka "Nie zmuszajmy dzieci do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność, nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia. Nie żądajmy, lecz przekonujmy. Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijajmy jego umysł tak, by samo wiedzieć chciało."